کالسکه بچه بخریم یا نه؟ 12 فایده خرید کالسکه کودک برای پدر و مادرها

کالسکه برای ایمنی و راحتی فرزند شما طراحی شده است. این وسیله مزیت های مختلفی دارد که آن را محبوب می کند. بهترین کالسکه کودک برای والدین امکانات متعددی را فراهم می کند. در این مقاله ضمن توضیح این فواید، به مهمترین سوالات شما هم پاسخ می دهیم.

12 مزیت خرید کالسکه کودک برای والدین

این مزایا عبارتند از:

1- کالسکه کودک یک وسیله کار راه انداز

زمانی که فرزند شما می خواهد دنیا را کشف کند، کالسکه انتخاب مناسبی است. کنترل بچه هنگامی که دائما می خواهد اینور و آنور برود، کار دشواری است. اگر با کودک بیرون می روید باید مراقبش باشید.

در اینگونه مواقع کالسکه یک راه حل موقت هم برای نوزادان تازه متولد شده و هم برای کودکان نوپا است. موقعی که عزیز دل والدین شروع به راه رفتن می کند، گردش را برای آن ها سخت می کند. به کمک کالسکه می توانید به راحتی قدم بزنید و دستانتان آزاد باشد. به همین دلیل کالسکه میان تازه والدین محبوبیت دارد.

2-کالسکه ضامن امنیت بچه

بعد از ابداع کالسکه، هر کسی می تواند کودک را هر جا که دلش خواست با خود ببرد. با این وسیله هر گونه اتفاق ناگوار از بچه دور می شود. در سن پایین تر به کمک کالسکه می توانید فرزندتان را در شرایط مناسبتری نسبت به بغل کردن حمل کنید. فایده کالسکه کودک در این شرایط برای سرگرم کردن و ایمن نگه داشتن کودک در زمان هایی از سن رشد است که هنوز نمی تواند به خوبی راه برود.

3-کالسکه مسافرت با بچه را راحت تر می کند

سفر با کودک معمولا همراه با استرس است. و خیلی از والدین قید مسافرت رفتن با بچه را می زنند. یکی از مزیت های کالسکه این است که از شر این نگرانی راحت شوید. هم در گردش های کوتاه و هم مسافرت های طولانی همراه مناسبی است. با کالسکه آسان تر و سریع تر، بدون در آغوش گرفتن بچه می توانید جابجا شوید.

4- کالسکه یک وسیله چند کاره

کالسکه کاربردهای مختلفی دارد. اگر به درستی از آن استفاده شود، ارزشمندتر می شود. نه تنها جابجایی کودک را بیرون از خانه ساده تر می کند، بلکه از آفتاب سوختگی کودک هم جلوگیری می کند. اکثر کالسکه ها سایه بان دارند و جلوی اشعه های خطرناک را می گیرند. علاوه بر این برخی کالسکه ها قابلیت آن را دارند در هر جایی که بخواهید تبدیل به یک صندلی غذای کودک با میز بشوند.

5-کالسکه وسیله ای برای حمل وسایل همراه کودک

کالسکه بهترین وسیله برای قدم زدن در پارک با فرزندتان است. فایده برخی مدل کالسکه ها، محفظه های نسبتا بزرگی است می توان وسیله های ضروری کودک را درون آن بگذارید. می توان پوشک، شیشه شیر و اسباب بازی را در آن قرار داد. حتی در برخی کالسکه ها فضای کافی برای قرار دادن ساک لوازم نوزاد یا چمدان های کوچک هم وجود دارد.

کالسکه وسیله ای برای حمل وسایل همراه کودک

6-کالسکه قابلیت حمل آسان دارد

خیلی از پدر و مادرها فکر می کنند با خرید کالسکه نیاز پیدا می کنند تا جای خالی بزرگی برای نگهداری آن در منزل داشته باشند. برخی هم فکر می کنند بردن کالسکه از جایی به جای دیگر سخت است. در عمل این گزاره ها صحیح نیستند.

کالسکه های بچه اتفاقا بسیار آسان جابجا می شوند. طراحی کالسکه ها در سالهای اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته است. کالسکه های امروزی را هر جایی می توان بُرد و جای کمتری می گیرند. اغلب کالسکه ها تاشو هستند و به راحتی جمع می شوند. البته باید روش صحیح باز و بست کالسکه را بدانید.

قابلیت جمع شدن و حمل اسان کالسکه مسافرتی بچه

قابلیت حمل آسان در واقع یکی از فایده های کالسکه کودک است که خیلی از مردم جذب آن می شوند. کالسکه هایی که در بازار وجود دارند، قابلیت مانور بالایی دارند. سبک هستند. و بعد از جمع شدن آنقدر کوچک می شوند که می توان هرجایی آن ها را با خود ببرید.

7-کالسکه برای بچه ها راحتی را به ارمغان می آورد

کالسکه یک موهبت برای والدین و کودکان است. برای والدین سهولت جابجایی با نوزاد را دارد. و برای نوزاد راحتی و امنیت به همراه دارد. اگر برای پیاده روی طولانی یا خرید از منزل خارج شوید، باید مطمئن شوید که کودک در کالسکه راحت است. و می تواند مدت زمان زیادی در آن بماند و بهانه نگیرد.

به همین خاطر مهم است که هنگام خرید فاکتور راحتی را هم در نظر بگیرید. راحت ترین کالسکه های کودک، ارگونومیک طراحی می شوند. صندلی آن ها قابل تنظیم است. و امکاناتی مانند سایه بان و پشه بند برای محافظت بیشتر از کودک دارند.

8- کالسکه وسیله ای با دوام

یکی دیگر از مزایای خریدن کالسکه عمر طولانی آن ها است که می تواند برای مدت طولانی به شما خدمت بدهد. با توجه به همین نکته موقع خرید کالسکه به فاکتورهای مرتبط با دوام آن توجه کنید. به دنبال کالسکه ای باشید که از مواد با کیفیت بالاتر ساخته شده باشد.

کالسکه یک جور سرمایه گذاری بلند مدت است که در طول سال های ابتدایی و با ارزش رشد کودک از آن استفاده می شود. با این حال اگر یک کالسکه بادوام بخرید، می توانید برای فرزند بعدی هم از آن استفاده کنید. چرا که کالسکه ها از مد نمی افتند.

9-اوقات شادتر با بچه یک فایده کالسکه کودک

با کالسکه می توانید به راحتی بچه را برای قدم زدن با خود ببرید. در عین حال که با بچه وقت می گذرانید، او هم از هوای تازه و مناظر زیبای اطراف لذت خواهد برد. غیر از این که رابطه میان شما و فرزندتان تقویت می شود، کالسکه باری سنگین را از روی دستان شما بر می دارد.

اگر اهل ورزش باشید، کالسکه کمک می کند ورزش را ترک نکنید و تناسب اندام خود را حفظ کنید.

10-مقرون به صرفه بودن کالسکه

اگر اصول استفاده درست از کالسکه را بدانید، می توانید برای سالیان متمادی از آن استفاده کنید. همین مساله آن را مقرون به صرفه می کند. با این حال، موقع خرید بودجه خود را در نظر بگیرید. نه آنقدر انتخابی ارزان داشته باشید که عمر نکند. و نه آنقدر گران که از آن استفاده نکنید.

11-پیشگیری از کمردرد، یک مزیت مهم کالسکه کودک

همه می دانیم که در آغوش گرفتن بچه برای چند ساعت چقدر خسته کننده است. مخصوصا موقعی که بهانه گیری می کند و حاضر نمی شود دراز بکشد. نگه داشتن طولانی کودک روی دست می تواند سبب کمر درد یا بدن درد شود. حل این مشکل اهمیت کالسکه را دو چندان می کند.

در این شرایط می توان بچه را در کالسکه گذاشت و کمی استراحت کرد. علاوه بر این موقعی که به خرید می روید، با گذاشتن کودک در آن دستان شما برای برداشتن و گذاشتن اشیا آزاد می شود.

12-کالسکه باعث آرامش خاطر والدین می شود

شکی نیست اگر بچه کوچک دارید، باید دائما گوش به زنگ باشید و یک چشمتان همیشه مراقب او باشد. فایده کالسکه کودک در این شرایط جابجایی آسان او در خانه می تواند باشد. و اینکه همزمان او را از خطر دور نگه دارید. خاطر والدین با دانستن اینکه کودک جای امنی دارد آسوده تر می شود.

چرا به کالسکه احتیاج دارید؟

خیلی از والدین خوبی های کالسکه را نمی دانند. کالسکه می تواند یکی از کاربردی ترین وسایلی باشد که برای خود و فرزندتان تهیه می کنید. ساده ترین دلیل برای خرید کالسکه این است که خستگی های بدنی شما را کم می کند. همچنین موقع مسافرت بسیار کار شما را راحت می کند. کالسکه به کودک شما کمک می کند تا در گردش و سفر ضمن راحتی، امنیت هم داشته باشد.

اگر بچه شما برای راه رفتن خیلی کوچک است کالسکه به کارتان می آید. یا زمانی که می خواهید در عین همراه داشتن کودک تحرک و قدرت جابجایی بیشتری داشته باشید. با کالسکه می توان به راحتی به خرید رفت. یا در جابجایی های طولانی راحت بود. هنگام سفر، کالسکه کودک یک راه عالی برای ایمنی و راحتی کودک شما است.

کالسکه برای چه سنی مناسب است؟

بی شک کالسکه از جهات مختلفی به پدر و مادرها کمک می کند. اما کودکان از چه سنی می توانند از آن استفاده کنند؟ کالسکه برای بچه شیرخواره تا کودک 3 تا 4 ساله کاربرد دارد. بسته به سن کودک شما کالسکه های متفاوتی وجود دارد.

برای کودکان تازه متولد شده بهتر از کالسکه گهواره دار استفاده شود تا بهتر بخوابند. از 4 ماهگی به بعد که بچه می تواند سر خود را نگه دارد، انواع کالسکه برایش قابل استفاده خواهد بود. این انواع کالسکه همگی صندلی دار هستند.

قیمت کالسکه بچه چقدر است؟

کالسکه یکی از اقلام ضروری برای هر پدر و مادری است. موقع خرید غیر از راحتی و ایمنی باید به فکر جیب خود هم باشید.  قیمت کالسکه های موجود در بازار بین ريال تا ريال است. طبیعتا مدل های گران تر، امکانات بیشتری را در اختیار شما می گذارند.

سخن پایانی

والدین باید به فکر فرزندان خود باشند. مخصوصا زمانی که از منزل خارج می شوند. دانستن مزیت های کالسکه کودک و انتخاب بهترین مدل، زندگی بیرون از خانه شما را آسان تر می کند. به کمک آن می توانید فعالیت های سرگرم کننده و مفرح را در فضای باز تجربه کنید.

به خاطر داشته باشید که کالسکه دوقلو هم می تواند مزایای دیگری برای خانواده هایی با بچه های دو قلو یا سه قلو داشته باشد. امیدواریم بتوانید بهترین را برای فرزندتان تهیه کنید تا ضمن تامین آسایش وی، از تربیت کودک لذت ببرید.

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا