آموزش گام به گام راه اندازی استخر بادی + نحوه باد کردن استخر بادی

استخرهای بادی در منزل معمولا برای آب تنی یا به عنوان استخر توپ استفاده می شوند. باد کردن و راه اندازی استخر بادی می تواند گاهی پر دردسر و حتی گیج کننده باشد. ما در این راهنما گام به گام به شما آموزش می دهیم تا این کار را به صورت صحیح انجام دهید.

راه اندازی و باد کردن استخرهای بزرگ

استخر بادی بزرگ را می توان در فضاهای روباز استفاده کرد. هر موقع که نیاز داشتید آن را راه اندازی کنید. و بعدا جمعش کنید. برای باد کردن و راه اندازی بهتر است این گام ها را رعایت کنید.

گام اول: محل نصب

محل نصب استخر را مشخص کنید. این محل باید مسطح، خالی از سنگریزه، شاخه درخت و هر نوع جسم تیز باشد تا کف استخر را سوراخ نکند. بهتر است با جارو و خاک انداز محل پهن کردن استخر را کامل تمیز کنید. همچنین از قرار دادن استخر زیر درخت خودداری کنید. 

البته سوراخ شدن استخرهای بادی یک امر متداول است. استخرها را هم مثل هر وسیله دیگه ای می توان تعمیر نمود. نکات لازم را ما در مقاله راهنمای تعمیر استخر بادی گرد آورده ایم.

گام دوم: زیرانداز استخر

یک زیرانداز برزنتی یا حصیری در محل مشخص شده پهن کنید. اندازه این زیرانداز باید از اندازه استخر بزرگتر باشد. این زیرانداز را حتی می توان با کنار هم قرار دادن تشک بازی کودک ایجاد کرد.

با این کار یک منطقه حاشیه ای اطراف استخر خواهید داشت. در این قسمت می توان قبل از ورود به داخل استخر پاهای خود را تمیز کنید یا وسایل اضافی را قرار دهید.

گام سوم: پهن کردن استخر

استخر را در مرکز زیر انداز قرار دهید. سپس آستر داخلی و کف استخر را باز کرده و بکشید تا صافِ صاف شود. در اطراف استخر قدم بزنید و مطمئن شوید که فاصله استخر از لبه های زیر انداز در همه جهات یکسان است. همچنین کف استخر را چک کنید تا اجسام اضافی یا آشغال در آن نباشد و هنگام باد کردن استخر بادی مزاحم شما نشود.

توجه: اگر کف استخر شما قابلیت باد شدن دارد قبل از رفتن به مرحله بعد آن را باد کنید.

گام چهارم: تنظیم کف استخر

شروع به پر کردن کف استخر با آب کنید. هر زمان که تمامی کف استخر به اندازه دو انگشت با آب پر شد، شلنگ را ببندید. داخل استخر بچرخید و مطمئن شوید که کف آن کاملا صاف و کشیده باشد.

گام پنجم: باد کردن استخر بادی

انجام این مرحله بستگی به نوع دیواره استخر شما دارد. دیواره استخرهای بزرگ به شکلهای مختلفی طراحی می شوند. در اغلب مدلها دیواره ها یک یا چند حلقه دارند که باید آنها را باد کنید.

↓استخر بادی با دیواره تک حلقه ای↓

استخر بادی با دیواره تک حلقه ای

↓استخر بادی با دیواره چندحلقه ای↓

استخر بادی با دیواره چندحلقه ای

در بعضی مدل ها دیواره های برزنتی با تعدادی میله فلزی یا پلاستیکی که به هم بسته می شوند، در جای خود محکم می شوند.

راه اندازی استخر بادی فریم دار

دیواره بعضی از استخرها که در بازار کمتر به چشم می خورد، نه میله دارد و نه باد می شود. بلکه بعد از پر شدن با آب شکل خود را پیدا می کند.

برای پر کردن هر کدام از این سه مدل استخر اینگونه عمل کنید.

مدل اول

حالت اول: اگر استخر از مدلی باشد که فقط یک حلقه در بالای دیواره آن دارد، باید ابتدا آن را با تلمبه دستی یا پمپ برقی باد کنید.

هنگام باد شدن حلقه بالایی، آن را لمس کنید و مراقب باشید که بیش از حد باد نشود. همزمان با باز کردن شلنگ آب و پر شدن استخر از آب، حلقه بالایی بالا می رود.

حالت دوم: اگر دیواره استخر بیش از یک حلقه بادی دارد، اول باید پایین ترین حلقه را باد کنید و سپس به ترتیب حلقه های بالاتر را باد کنید.

قیمت انواع تلمبه و پمپ باد دستی

قیمت انواع تلمبه و پمپ باد برقی

مدل دوم

اتصالات این مدل استخرها در برندهای مختلف، به روش های متفاوتی به هم وصل می شود. برای اطمینان از نحوه اتصال درست باید به دفترچه راهنمای همراه استخر مراجعه کنید و مطابق با دستورالعمل ها پیش بروید. میله ها در اکثر مدل ها با پین ها و قفلهای سوراخ دار در چهار گوشه استخر به هم متصل می شوند.

مدل سوم

در مدل آخر باید چهار طرف استخر را چهار نفر با دست نگه دارند. سپس شیر آب را باز کنید تا استخر نزدیک به اندازه ای از آب پر شود و شکل بگیرد. بهتر است موقع آب تنی در این مدل استخرها از تکیه دادن به دیواره ها خودداری کنید.

گام ششم: نصب فیلتر تصفیه

بعضی مدل های پیشرفته استخرهای بزرگ خانگی، دارای سیستم تصفیه آب هستند. این سیستم به دریچه های کنار استخر متصل می شوند. پمپ سیستم تصفیه در بیرون از استخر و در مجاورت آن قرار می گیرند. شلنگ های ورودی و خروجی نیز پمپ را به بدنه استخر متصل می کند.

اتصال پمپ فیلتراسیون به استخر بادی

دقت کنید که شلنگ ها باید قبل از پر شدن حوضچه یا استخر به آن وصل شود تا آب استخر خالی نشود. اتصال این شلنگ ها معمولا به کمک واشر های لاستیکی و کوپلینگ به دیواره استخر صورت می گیرد. سیستم فیلتراسیون را بعد از راه اندازی کامل استخر و قبل از آب تنی می توان به برق متصل نمود.

گام هفتم: باد کردن اسخر

ساده ترین گام در راه اندازی استخر بادی باز کردن شیر آب و انتظار برای پر شدن آن تا حد لازم است. مدت زمانی که این مرحله به طول می انجامد به اندازه استخر شما بستگی دارد. اما ایرادی ندارد حین پر شدن وارد استخر بشوید و آب بازی را شروع کنید.

گام هشتم: وسایل جانبی استخر بادی

اگر استخر شما اتصالاتی مثل نردبان یا سرسره دارد، در این مرحله باید آنها را متصل کنید. بهتر است از قرص های کلر برای ضد عفونی کردن آب قبل از آب تنی استفاده کنید. در صورت تمایل می توانید برای بررسی میزان کلر و PH آب دستگاه تست آب جداگانه تهیه نمایید.

شما چه تجربیاتی در زمینه باد کردن استخرها و راه اندازی آن ها دارید؟ خوشحال می شویم آن ها را با ما در میان بگذارید.

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا