آموزش کامل تعمیر استخر بادی +فیلم استفاده از برچسب تعمیرات اینتکس

اگر وسیله بادی شما سوراخ شده و نیاز به تعمیر دارد، ما در این مقاله به طور کامل روش تعمیر استخر بادی را به شما آموزش می دهیم. دو روش دائم و موقت ما برای همه وسایل بادی کاربرد دارد.

خلاصه گام های لازم برای پنچرگیری استخر بادی

اگر موقع راه اندازی استخر بادی نکات لازم را رعایت کرده باشید، کمتر با مشکل پنجر شدن مواجه می شوید. به هر حال اگر می خواهید تعمیر شما اثر طولانی تری داشته باشد، باید این مراحل را طی کنید.

  1. خالی کردن آب استخر
  2. برش دادن وصله (برچسب)
  3. خشک کردن و تمیزکردن محل چسباندن برچسب
  4. باد کردن استخر
  5. ریختن چسب مایع
  6. چسباندن برچسب

بسته به نوع و اندازه سوراخ در استخر، ممکن است شما نیازی به رعایت همه این مراحل نداشته باشید. در ادامه هر یک از این مراحل را به طور کامل به شما آموزش می دهیم. 

یک راه حل سریع هم برای رفع موقتی مشکل به شما پیشنهاد خواهیم کرد. اگر هم از تعمیر منصرف شدید و علاقه به خرید استخر بادی جدید دارید، می توانید مقاله بهترین مدل استخر بادی بزرگ را به همراه راهنمای جامع خرید ملاحظه فرمایید.

قبل از بیان مراحل، راه های پیدا کردن محل نشت آب و هوا را بررسی کنیم.

چطور محل سوراخ استخر بادی را پیدا کنیم؟

روشی که برای این کار استفاده می شود برای تمام وسایل بادی مانند استخر بادی، سرسره بادی، تشک بادی و صندلی بادی کاربرد دارد. با این روش به آسانی محل نشت را پیدا می کنید.

گام اول: مخلوط آب و صابون درست کنید

با اینکه می توان مخلوط را درون سطل درست کرد اما به شما پیشنهاد می کنیم آن را درون یک قوطی اسپری بریزید تا کارتان آسان تر شود. برای درست کردن مخلوط به ازای هر لیوان آب یک و نیم قاشق صابون مایع به آن اضافه کنید.

میزان صابونی کردن این مخلوط به شما بستگی دارد و هرچه بیشتر باشد سوراخ ها را راحت تر پیدا می کنید. حتی می توانید از محلول های ضدعفونی کننده خانگی که کف زیادی دارند هم تولید می کنند استفاده کنید.

گام دوم: مخلوط را روی سطح استخر پخش کنید

حالا مخلوط آب و صابون را روی قسمت هایی که احتمال می دهید سوراخ شده اسپری کنید یا بپاشید. اگر محل حدودی سوراخ را نمی دانید، بهتر است از یک طرف شروع کنید و به ترتیب جلو بروید.

با ریختن مخلوط روی سطح هر قسمتی که سوراخ باشد، شروع به حباب زدن می کند. بعد از مشاهده حباب، محل آن را خشک کنید و مجددا روی آن آب و صابون بریزید تا مطمئن شوید محل دقیق نشتی را پیدا کرده اید.

گام سوم: محل نشتی را علامت گذاری کنید

بعد از اینکه محل خروج آب و هوا را پیدا کردید، کافی است محل دقیق آن را علامت گذاری کنید تا محل چسباندن را گم نکنید. برای این کار می توان از یک تکه گچ سفید یا ماژیک مشکی استفاده کرد.

این ویدئوی کوتاه توضیحات بالا را به صورت عملی نشان می دهد.

مراحل تعمیر استخر بادی

قبل از شروع باید وسایل لازم برای تعمیر را در اختیار داشته باشید. معمولا این وسایل را هنگامی که استخر می خرید همراه آن وجود دارد. بسته تعمیرات وسایل بادی شامل چسب PVC و برچسب مخصوص (یا وصله) می شود که می توانید جداگانه آن ها را از فروشگاه های بیرون یا از دیجی کالا تهیه کنید. انواع برچسب و چسب مخصوص محصولات PVC در کادر زیر معرفی شده اند.

اگر از محصولات بادی اینتکس استفاده می کنید، می توانید پکیج مخصوص تعمیرات intex را هم تهیه کنید.

بسته کامل مخصوص استخر بادی اینتکس بسته تعمیرات سعید اینتکس

گام اول: خالی کردن آب استخر

ابتدا آب استخر را به طور کامل تخلیه کنید. برچسب روی سطح خشک محکم تر می  چسبد و دوام بیشتری دارد. اگر سوراخ روی سطح بیرونی استخر باشد می توانید بیخیال این مرحله شوید اما اگر آب داخل استخر نباشد کارتان راحت تر خواهد شد.

خالی کردن آب استخرهای کوچک و متوسط کار زیاد سختی نیست اما زمانی که با یک استخر بزرگ خانوادگی سر و کار داشته باشید به درد سر می افتید. البته این مدل استخرها مرحله به مرحله باد می شوند و می توانید برای سهولت در کار، آب را تا جایی خالی کنید که به حلقه دارای نشتی برسید.

در استخرهای بزرگ و فریم دار که آستر کناری سوراخ می شود، نیازی به تخلیه آب ندارید. در تعمیر کف این استخرها و دیواره آن ها می توانید وصله را مرطوب استفاده کنید.

گام دوم: برش دادن وصله

اگر وصله شما به شکل مربع است، بهتر است لبه های تیز آن را به صوررت گرد برش دهید. لبه های تیز و زاویه دار برچسب پس از مدتی به راحتی جدا می شوند. وصله را به اندازه ای ببرید که شعاع حدود 3 سانتی متر از مرکز سوراخ را پوشش دهد.

روش صحیح برش وصله و برچسب در تعمیر استخر بادی

گام سوم: تمیزکردن محل چسباندن برچسب

محلی را که قرار است وصله روی آن بچسبد را به طور کامل خشک کنید. همچنین برای اینکه چربی سطح را کامل از بین ببرید بهتر است از الکل و مواد ضدعفونی کننده استفاده کنید. این کار را تا زمانی ادامه دهید که مطمئن شوید هیچ گونه آلودگی در محل اتصال وجود ندارد.

گام چهارم: باد کردن استخر

اگر قبل از چسباندن وصله استخر را باد کنید، نتیجه بهتری حاصل خواهد شد و محل اتصال به طور کامل آب بندی می شود. با این کار وصله در حالتی به سطح استخر می چسبد که در شرایط نرمال از آن استفاده می کنید.

اگر وصله را در حالت بدون باد بچسبانید و سپس آن را باد کنید، وصله کشیده شده و به آسانی جدا می شود.

گام پنجم: ریختن چسب مایع

چسب پلاستیک یا چسب تعمیر PVC را در محل سوراخ و اطراف آن به اندازه ای بمالید که سطح برچسب را به کامل پوشش دهد. یک لایه نازک چسب کار شما را راه می اندازد و نیازی نیست بیش از حد چسب مصرف کنید.

برای راحت تر پخش کردن چسب می توانید انگشت خود را خیس کرده و روی محل اتصال و وصله بکشید.

گام ششم: چسباندن وصله

وصله را روی محل نشتی گذاشته و آن را فشار دهید. بهتر است این فشار به مدت 10 دقیقه روی محل اتصال باقی بماند. معمولا روی جعبه چسب، یک مدت زمان توصیه شده درج شده که باید آن را رعایت کنید. حتی بهتر است بعد از چسباندن وصله کمی چسب در سطح بیرونی و اطراف آن بمالید.

افزودن چسب روی سطح بیرونی وصله و لبه های آن باعث می شود تا تعمیرات شما مدت زمان بیشتری دوام داشته باشد.

آموزش گام به گام تعمیر استخر بادی با چسب و وصله اینتکس

روش موقت و سریع پنچرگیری استخر بادی

اگر زمان و حوصله کافی برای انجام مراحل بالا را ندارید، می توانید کمی چسب مخصوص کفش تهیه کرده و مستقیما آن را روی سوراخ قرار دهید. البته این روش توسط سازندگان استخر خیلی توصیه نمی شود، چرا که موقتی است. اما برای سوراخ های ریز و به اندازه سوزن کاملا کار راه انداز است.

دو ویدئوی زیر روش عملی انجام این کار را به شما نشان  می دهد:

رفع خرابی موقت استخر بادی بزرگ

روش سریع تعمیر کردن استخر بادی کودک

شاید نتوانید مدل های معرفی شده چسب در دو ویدئوی بالا را در بازار پیدا کنید اما ما 2 مدل چسب را به شما معرفی می کنیم که کاربردی مشابه دارند.

آموزش ویدئویی نحوه استفاده از چسب اینتکس و لیبل تعمیرات اینتکس

شرکت Intex از سازندگان بزرگ انواع وسایل بادی است. در کنار محصولات این برند مانند استخرهای بادی، وسایل تعمیر مطمئن و تایید شده هم عرضه می کند.

چسب تعمیر اینتکس و برچسب تعمیر استخر بادی از جمله این محصولات هستند که بسته به نوع نیاز شما باید از کیت کامل یا فقط برچسب تعمیرات اینتکس استفاده کنید.

آموزش اول: تعمیر استخر بادی با چسب تعمیرات اینتکس

در صورتی که می خواهید فقط با لیبل تعمیرات و چسب تشک بادی اینتکس استخر بادی خود را تعمیر کنید، نحوه انجام آن در این ویدئو نشان داده شده است.

خرید برچسب تعمیرات intex از دیجی کالا 

آموزش دوم: تعمیر دائمی استخر بادی با بسته تعمیرات اینتکس

اگر می خواهید اساسی استخر خود را تعمیر کنید پیشنهاد می کنیم مشابه با روش گام به گام ما از بسته تعمیرات اینتکس شامل چسب مایع و برچسب استفاده کنید. در ویدئوی زیر از این بسته تعمیرات برای استفاده در استخر پر از آب شرح داده شده است.

خرید بسته تعمیرات intex مخصوص تعمیر استخر بادی از دیجی کالا

سخن پایانی

اگر تجربه تعمیرات محصولات مشابه را در منزل داشته باشید، متوجه شده اید که پنچرگیری استخر بادی بسیار شبیه پنچرگیری لاستیک دوچرخه است. شاید قبل از مطالعه این مقاله، تجربه تعمیر وسایل بادی را داشته باشید. خوشحال می شویم تا نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید. اگر آموزش های این چنینی مانند روش صحیح بستن کالسکه کودک یا آموزش گام به گام تمیز کردن اسکیت کفشی برای شما مفید است می توانید سری به مجله ایستگاه کودکان بزنید.

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا