آموزش تصویری شستن صندلی ماشین کودک در منزل + ویدئو

فرقی نمی کند که صندلی ماشین کودک شما از نوع قابل تبدیل باشد. یا حتی کریرهای بچه باشد که به صندلی ماشین نصب می شوند. جدا کردن روکش صندلی ماشین برای شستن کار بسیار سختی به نظر می رسد. در ادامه به شما آموزش می دهیم تا در منزل و به راحتی اقدام به شستن صندلی ماشین کودک کنید.

فیلم شستن صندلی ماشین بچه + زیرنویس

فیلم زیر همراه با زیرنویس نحوه درست انجام این کار را به شما آموزش می دهد.

مراحل شستن صندلی خودرو کودک + عکس

تمیز کردن صندلی ماشین بچه آنقدرها سخت و غیر ممکن نیست. حتی می تواند از لکه گیری و تمیز کردن یک یا دو نقطه صندلی راحت تر باشد. برای شستن یک نقطه گاهی اوقات مجبور می شوید در شرایط سخت و گاها خنده دار داخل ماشین و اطراف صندلی خم شوید.

حتی ممکن است نگران آب رفتن آن باشید. چون اگر سایز آن بعد از شستشو تغییر کند، دیگر قابل استفاده روی صندلی نخواهد بود. به همین خاطر در این قسمت در 9 گام با جزئیات روش صحیح انجام آن را به شما آموزش می دهیم.

1)باز کردن صندلی ماشین

باز کردن صندلی ماشین کودک برای شستن

اولین قدم برای شستن صندلی بچه، جدا کردن آن از صندلی ماشین است. این کار بسته به مدل صندلی شما می تواند متفاوت باشد.

2)جدا کردن روکش صندلی ماشین کودک

جدا کردن روکش صندلی ماشین کودک قبل از شستن

عکس گرفتن از صندلی موقع جدا کردن روکش کار شما را در انتها راحت می کند. با این کار از جای بستن روکش ها و همچنین ترتیب قرار گرفتن آن ها روی هم مطمئن خواهید شد.
هم چنین برای دفعات بعدی دردسر کمتری دارید. حتی اگر تنبلی کنید و عکس نگیرید، باز هم جای نگرانی وجود ندارد. سر هم کردن روکش ها درست مثل چیدن قطعات پازل است. و نشدنی نیست.

3)تمیز کردن صندلی ماشین بچه با جاروبرقی

تمیز کردن صندلی ماشین بچه با جاروبرقی

به کمک جارو برقی تکه های غذا و خورده نان ها رو باید جارو کنیم. تجربه ثابت کرده که نباید به کودکان اجازه داد درون ماشین چیزی بخورند. هر چند آن ها استاد کثیف کردن ماشین هستند و صندلی ماشین را با صندلی غذاخوری کودک اشتباه می گیرند.

4)پاک کردن با پارچه

پاک کردن صندلی ماشین بچه با دستمال میکروفایبر

به کمک دستمال پارچه ای میکروفایبر و محلول تمیزکننده سطوح و قسمت های مختلف را بعد از جارو تمیز می کنیم. سپس با یک پارچه دیگر بندها و کمربندهای صندلی را پاک می کنیم.

5)شستن در ماشین لباسشویی

شستن روکش صندلی ماشین در ماشین لباسشویی

برای شستن روکش هایی که در مرحله دوم جدا کرده بودید، از حالت شستشوی دستی ماشین لباسشویی استفاده کنید. نباید از حالت های شستشوی اساسی استفاده کرد. همچنین حالت آب گرم و به کار بردن سفید کننده یا نرم کننده توصیه نمی شود. این کار کمک می کند تا روکش ها دچار کش آمدن یا آب رفتن نشوند. بهتر است از شوینده ای ملایم و بدون بو استفاده کنید.

6)پهن کردن روکش ها

پهن کردن روکش های شسته شده و خشک کردن

بهترین راه برای خشک کردن روکش های شسته شده، پهن کردن آن روی بند یا رخت آویز است. استفاده از خشک کن یا سشوار می تواند به بافت آن ها آسیب برساند. خشک شدن در مجاورت هوای آزاد و روی بند ممکن است چند ساعتی طول بکشند.

7)وصل کردن روکش ها

وصل کردن روکش ها به صندلی

اگر در مرحله دوم از نحوه اتصال بندهای روکش عکس گرفته باشید، در این مرحله کار سختی پیش رو نخواهید داشت. برای بستن روکش ها سعی کنید ابتدا قسمت های بیرونی و سپس قسمت های درونی را متصل کنید.

نکته مهم در این مرحله این است که حتما همه بندها و اتصالات را به لحاظ بسته شدن چک کنید. بسته بودن بندها ایمنی صندلی و کارکرد آن را تضمین می کند.

8)سرهم کردن قسمت های صندلی

سرهم کردن قسمت های صندلی

درست مثل مرحله قبل می توانید به کمک عکس ها قطعات مختلف صندلی را به هم متصل کنید. در این مرحله نیز از بسته بودن گیره ها، بست ها و اتصالات اطمینان حاصل کنید. یکی از این قسمت ها کمربند بچه است. و معمولا پدهای اضافی چسبک دار دارد.

اگر صندلی کودک شما اینگونه نیست توصیه می کنیم این پدها را جداگانه از بازار تهیه کنید. حالا بعد از فرآیند شستن یک صندلی ماشین کودک دارید که همه تکه های آن روی هم سوار شده است. با این تفاوت که مثل روز اول تمیز شده و باید آن را به صندلی خودرو متصل کنید.

9)نصب مجدد صندلی در ماشین

نصب مجدد صندلی در ماشین

نصب صندلی درست مثل باز کردن آن به مدل صندلی شما و حتی امکانات خودرو بستگی دارد. می توانید این کار را به کمک کمربند یا سیستم ایزوفیکس انجام دهید.  برای اینکار ما در “ایستگاه کودکان” یک راهنمای جامع برای  آموزش بستن صندلی ماشین کودک، کریر و بوستر تهیه کردیم.

سخن پایانی

امیدواریم با مطالعه این مقاله، پاسخ سوالات شما را راجع به شستن صندلی ماشین کودک فراهم آورده باشیم. اگر در مورد جزئیات شستن یا هر کدام از مراحل بالا پرسش یا نظری دارید، خوشحال می شویم تا در قسمت کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

ما در ایستگاه کودکان مقاله های تمیزکاری مثل آموزش گام به گام تمیز کردن اسکیت کفشی را هم داریم.

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا