قیمت بهترین کالسکه دوقلو ایرانی و خارجی 2023 + راهنمای خرید

خرید کالسکه دو قلو یک جور سرمایه گذاری است. اما زمانی که دو یا چند بچه نزدیک به هم دارید و می خواهید از خانه خارج شوید اهمیتش بیشتر می شود. برای انتخاب بهترین کالسکه دوقلو  بهتر است نکات مخصوص آن را بدانید.

یکی از سوالات همیشگی والدین این است که کالسکه بخریم یا نه؟ اگر مادر هستید و بچه ای در راه دارید. یا در حالی که هنوز اولی را از پوشک نگرفته اید، دومی به دنیا می آید، احتمالا سوالات اینچنینی به ذهنتان خطور می کند. «باز قراره بی خوابی بکشم؟» یا «چطور با دو بچه همزمان برم بیرون؟» در مورد سوال اول شاید راه حلی نداشته باشیم. اما برای دومی کالسکه دوقلو را به شما معرفی می کنیم: بهترین دوست والدین با فرزندان با فاصله کم.

آیا اصلا به کالسکه دو قلو نیاز دارید؟

در عین حال که خرید آن برای والدین وقتی بچه ها فاصله سنی کم دارند ضروری به نظر می رسد. اما یادتان نرود که این کالسکه ها گران هستند. اگر در حال حاضر یک کالسکه تک دارید و مطمئن نیستید که باید بیشتر هزینه کنید یا نه، راه حل های دیگری هم وجود دارد.

1. بُردِ کالسکه:

برد کالسکه یا تخته کالسکه و اضافه شدن به کالسکه

بعضی مدل های از کالسکه بچه را می توان به یک تخته از قبل طراحی شده مجهز نمود. روی این بُردِ کالسکه می توان بچه بزرگتر را قرار داد به نحوی که او هم از کالسکه سواری سهم داشته باشد. اگر این گزینه مد نظرتان است، مطمئن شوید که فرزند بزرگترتان برای انجام آن آمادگی کافی را دارد. ویدئوی زیر یکی از این نوع تخته ها را نشان می دهد:

2. کریر بچه:

استفاده از کریر و کالسکه برای دو کودک

یک راه حل خرید یک کریر جداگانه برای بچه کوچکتر و سوار کردن بچه بزرگتر در کالسکه تکنفره است. این راه حل البته برای دو قلو ها مناسب نیست. فقط تا زمانی از آن استفاده کرد که نوزاد در کریر جا شود.

انواع کالسکه بچه دو قلو کدامند؟

مدل های مختلف کالسکه دو قلو را می توان به سه دسته « 1. کنار هم 2. درون خطی (پشت سر هم) 3. قابل تبدیل » تقسیم نمود که در این مقاله به بررسی آن ها می پردازیم.

1. کالسکه دو قلو کنار هم (ساید بای ساید)

معرفی کالسکه دو قلو کنار هم (ساید بای ساید)

همانطور که از نام آن مشخص است، صندلی های این کالسکه کنار هم قرار می گیرد.

حُسن ها:

نیمه های چپ و راست این مدل فضای یکسانی دارند. عدالت بین آن ها برقرار است و معمولا هر دو جا لیوانی، تکیه گاه، جاپایی و محدودیت وزنی یکسان دارند. کالسکه های ساید بای ساید، راحت جمع می شوند و به آسانی چرخانده می شوند و به حالت رو به مادر در می آیند. طرفداران این مدل معتقدند فرزندانشان اینگونه بهتر با هم ارتباط برقرار می کنند. بر خلاف خیلی از مدل های پشت سرهم، این مدل دقیقا برای سر و کله زدن با دوقلو ها طراحی شده است.

معایب:

جابجایی این کالسکه های نوزاد دو قلو در معابر شلوغ و راهروهای تنگ دشوار و گاهی غیر ممکن می شود. خیلی از والدین کنار هم قرار دادن بچه ها را به صلاح نمی دانند و با آن مخالفند.

2. کالسکه دو قلو درون خطی (پشت سر هم)

معرفی کالسکه دو قلو درون خطی (پشت سر هم)

این مدل کالسکه در واقع هم عرض کالسکه های تکی هستند و یک صندلی آن جلوی صندلی دیگر قرار دارد. ارتفاع دو صندلی می تواند یکسان باشد. در بعضی مدل ها که مثل سکوهای استادیوم طراحی شده، صندلی عقب ارتفاع بالاتر و دید بهتری دارد.

فواید:

این مدل کالسکه راحت تر از راهروها و چارچوب در رد می شود. موقع تا کردن بیشتر فشرده می شوند. امکانات نسبتا بیشتری در آن ها وجود دارد.

معایب:

صندلی های کالسکه های درون خطی معمولا امکانات یکسان ندارند. ممکن است یکی از صندلی ها بیشتر از دیگری بخوابد. یا یکی فضای پا، جالیوانی یا قابلیت اتصال به عنوان صندلی ماشین کودک داشته باشد و دیگری اینگونه نباشد. به خاطر طول بیشتر در هنگام چرخش و مانور کار والدین سخت تر می شود.

3. کالسکه دو قلو قابل تبدیل

معرفی کالسکه دو قلو قابل تبدیل

قابل تبدیل به کالسکه هایی گفته می شود که می توان از آن به صورت تکی استفاده کرد. سپس با اضافه کردن صندلی دوم یا لوازم جانبی به کالسکه دو قلو تبدیل کرد. اغلب کالسکه های قابل تبدیل درون خطی هستند. این ویدئو نحوه استفاده از این کالسکه را نشان می دهد.

حُسن ها:

این کالسکه ها با بزرگتر شدن خانواده رشد می کنند. این امکان را به شما می دهند که اول یک کالسکه بخرید و با ورود فرزند بعدی به خانواده صندلی و تخته را به آن بیافزایید.

معایب:

طبیعتا نسبت به سایر مدل های کالسکه تک نفره گران تر هستند. درست است که می توان ظرفیت آن را به دو نفر افزایش داد اما چون صندلی ها معمولا یکسان نیستند، برای دو قلو ها خیلی مناسب نیست.

انتخاب بهترین کالسکه دو قلو به شرایط خانواده شما بستگی دارد. باید در نظر بگیرید که در چه مواقعی از کالسکه استفاده می کنید.

  • آیا در یک محیط شلوغ و آپارتمان با راهروهای باریک زندگی می کنید یا بیشتر فضاهایی که به آن ها رفت و آمد می کنید، باز و در حومه شهر هستند؟
  • اگر برای دو نوزاد همسن استفاده می کنید، آیا هر دو صندلی کالسکه قابلیت تبدیل به صندلی ماشین را دارد؟
  • اگر یکی از بچه ها نوزاد و دیگری نوپا است، آیا می تواند وزن بچه بزرگتر را تحمل کند؟

پرسش های بالا از جمله سوالاتی است که حتما قبل از خرید کالسکه دو قلو باید به آن ها فکر کنید.

خرید بهترین مدل کالسکه دوقلو بازار

در این بخش به معرفی کالسکه های دو قلو خارجی و ایرانی موجود در بازار می پردازیم و ویژگی های مهم آن ها را به شما می گوییم.


کالسکه دوقلو ببکو تاشو قابل تبدیل

کالسکه دوقلو ببکو تاشو قابل تبدیل

این کالسکه دوقلو روی فریم آلومینیومی سوار شده است که ضمن استحکام، سبکی را برای شما به ارمغان می آورد. همانطور که در تصویر مشخص است، می توان به دلخواه هر کدام از سیت های کالسکه را از آن جدا کرد. یا به حالت دلخواه رو به مادر یا پشت به او و حتی با زاویه های مختلف آن را نصب نمود. پارچه های آن قابل شستشو است و چرخ هایی مقاوم و با دوام دارد.

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید


کالسکه دوقلو دلیجان ارزان مسافرتی

کالسکه دوقلو دلیجان ارزان مسافرتی

اگر نمی خواهید برای تهیه کالسکه دوقلو زیاد هزینه کنید، این مدل کالسکه می تواند پاسخگوی نیاز شما باشد. وزن این کالسکه تنها 11 کیلوگرم است و قابلیت تا شدن دارد. در چرخ های آن ترمز جداگانه تعبیه شده تا با تکان خوردن بچه ها بدون اختیار حرکت نکند.

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید


کالسکه دوقلو کنار هم مک لارن

کالسکه دوقلو کنار هم مک لارن

داشتن سبد زیرین و سایه بان قابل تنظیم برای راحتی بیشتر والدین و کودک از امکاناتی است که موقع استفاده از کالسکه اهمیت خود را بیشتر نشان می دهد. این مدل کالسکه دو قلو در کنار این امکانات یک کاور مخصوص باران همراه خود دارد که جلوی رسیدن باد و باران به کودک را می گیرد. مثل کالسکه کنار هم دلیجان، قابلیت جمع شدن دارد و در عین حال جنس پارچه و اتصالات آن بهتر است.

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید


کالسکه دوقلو خارجی گراکو عصایی قابل جمع شدن با یک دست

کالسکه دوقلو خارجی گراکو قابل جمع شدن با یک دست

محصولات برند گراکو برای کودکان در سطح جهان شناخته شده و مورد تایید است. بدنه آلومینیومی، قفل چرخ ها، کمربند 5 نقطه ای برای کودک و سبد زیر کالسکه از جمله امکانات کالسکه هایی در این بازه قیمتی است. اما این کالسکه دوقلو طوری طراحی شده است که بتوان از حالت خواب برای هر دو سیت به صورت همزمان استفاده کرد. دسته ارگونومیک آن هم باعث خستگی کمتر والدین می شود.

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید


کالسکه دوقلو کیکابو با زیرپایی قابل تنظیم

کالسکه دوقلو کیکابو با زیرپایی قابل تنظیم

یکی از قابلیت های مهم برای راحتی بیشتر کودکان در کالسکه داشتن زیرپایی است که در این مدل کالسکه دوقلو هر دو زیرپایی قابلیت تنظیم زاویه دارند. با توجه به هزینه ای که برای این محصول برند می پردازید، پارچه های بادوام، میله های گارد قابل جدا شدن، سایبان های بزرگتر، چرخ های با قابلیت چرخش 360 درجه و محل های نگهداری بیشتر برای وسایل به دست می آورید.

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید


کالسکه دوقلو همراه با برد کالسکه گراکو

کالسکه دوقلو همراه با برد کالسکه گراکو

گران ترین محصول لیست پیشنهادی ما همه استانداردهای ایمنی و راحتی دیگر کالسکه ها را در خود دارد. علاوه بر امکانات معمول، برد کالسکه یا تخته کالسکه که در مقاله به آن اشاره کردیم در آن تعبیه شده است. صتدلی آن در حالت رو به عقب در 4 حالت خوابیده و در حالت رو به جلو در 2 حالت خوابیده قابل تنظیم است. به علت تحمل وزن تا 22 کیلوگرم، می توانید وسایل دیگر را همراه کودکان سوار کالسکه کنید.

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید


امیدواریم با مطالعه این مقاله و دیدن مشخصات کالسکه های معرفی شده بتوانید راحت تر در مورد خرید کالسکه دو قلو یا خرید کالسکه تکی همراه با برد یا کریر تصمیم بگیرید.

پیشنهاد مطالعه: قیمت کالسکه بچه 1401+معرفی بهترین کالسکه عصایی، مسافرتی و تاشو

ما در ایستگاه کودکان، آموزش هایی همچون چگونه کالسکه بچه را جمع کنیم را نیز برای والدین ارائه کرده ایم. خوشحال می شویم تا دیدگاه ها و پرسش های خود را از طریق بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!

1 دیدگاه

  1. محصولاتی که با عنوان بهترین ها لیست کردید هم خیلی کم هستند و هم اکثرا ناموجود اند. برعکس مقاله تون راجع به کالسکه تک نفره اطلاعات به درد بخور تری داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا