قیمت 20 مدل بهترین نی نی لای لای، گهواره و تاب برقی نوزاد 1402

در این مقاله برای انتخاب بهترین نی نی لای لای (یا گهواره و تاب برقی) که کاربردی متفاوت با تخت های کنار مادر نوزاد دارد، پرطرفدارترین مدل ها و  نکات لازم برای خرید را به شما معرفی می کنیم.

نی نی لای لای چیست؟

نی نی لای لای وسیله ای مشابه با گهواره های قدیمی برای آرام کردن و به خواب بردن نوزاد در ماه های ابتدای تولد اوست. با این تفاوت که نقص های گهواره های معمولی در آن برطرف شده و امکاناتی به آن اضافه شده است.

به کمک این وسیله می توانید برای دقایقی هم که شده، دستان خود را آزاد کنید و کودک را با خیال راحت از خود جدا کنید. البته زمانی که از آغوشی نوزاد استفاده می کنید، هم دستانتان آزاد خواهد بود اما جلب توجه کودکان همچنان بر دوش شما خواهد بود. 

بهترین نی نی لای لای برای خرید

در این بخش پیش از آن که مسائل مهم راجع به خرید را مطرح کنیم، به انتخاب سردبیر پرطرفدارترین گهواره ها و تاب برقی و نی نی لای لای های موجود در بازار را به شما معرفی می کنیم.

1. نی نی لای لای دستی Zooye

نی نی لای لای دستی Zooye

 •  قیمت متناسب با امکانات
 • تکیه گاه قابل تنظیم در ۲ حالت
 • دارای سینی غذاخوری
 • حال خواب کامل ندارد

طراحی پایه های این محصول به نحوی است که احتمال چپه شدن آن در صورت فعالیت زیاد نوزاد را به شدت کاهش می دهد. اسباب بازی های جغجغه ای همراه آن هم به خوبی کودک را سرگرم می کند تا بتوانید در عین مشاهده او از دور به کارهای خود برسید.

قیمت و نظر خریداران در دیجی کالا


2. نی نی لای لای تاشو مسافرتی ماستلا

نی نی لای لای تاشو مسافرتی ماستلا

 • قیمت مناسب
 • امکان تنظیم ارتفاع در ۳ حالت
 • امکان تغییر جهت به طرفین
 • جنس پلاستیک معمولی

اگر می خواهید نی نی لای لای را به راحتی جمع کنید و با خود از خانه خارج کنید این محصول برایتان کاربردی است. به راحتی تا می شود و داخل کیف مخصوصش قرار می گیرد.

طراح با اضافه کردن عروسک، جغجغه و قسمت آینه ای تلاش نموده تا کودک را به خوبی سرگرم کند.

قیمت و نظر خریداران در دیجی کالا


3. نی نی لای لای ساده دلیجان

نی نی لای لای ساده دلیجان

 • سبک و ارزان
 • فریم فلزی محکم
 • موزیکال نبودن
 • نداشتن حالت تاب

راحتی جابجایی، کمربند 3 نقطه ای و پشتی قابل تنظیم از جمله ویژگی های این محصول است که به شما کمک می کند در طول روز برای زمان هایی نوزاد را به جای آغوش خود روی آن نگه دارید. روکش پارچه ای آن هم به راحتی جدا می شود و قابل شستشو است.

قیمت و نظر خریداران در دیجی کالا


4. گهواره برقی ماستلا چندکاره

گهواره برقی ماستلا چندکاره

 • 5 حالت تنظیم سرعت تاب خوردن
 • تکیه گاه قابل تنظیم
 • دارای ریموت کنترل و 15 ملودی مختلف
 • قیمت بالا

قیمت بالاتر این محصول به خاطر امکانات و طراحی خاص آن است. کودک به کمک سایه بان و پشه بندش می تواند در محیط های آرام تر به خواب برود. این وسیله را می توان تا 1 سالگی به عنوان گهواره و تا 3 سالگی به عنوان صندلی غذای کودک استفاده کرد.

قیمت و نظر خریداران در دیجی کالا


5. تاب برقی نوزاد تاشو 

تاب برقی نوزاد تاشو 

 • قابلیت تنظیم 5 سرعت مختلف برای تاب خوردن
 • موزیکال دارای 10 ملودی مختلف
 • قیمت کمی بالا

این تاب برقی جمع و جور تنها 2 کیلوگرم است و ابعاد آن 50 در 50 در 50 سانتی متر است. کمربند، آویز عروسکی و پشتی قابل تنظیم هم از ویژگی های واجبی است که آن ها را دارد.

قیمت و نظر خریداران در دیجی کالا


6. نی نی لای لای ماساژور دار

نی نی لای لای ماساژور دار

 • 2 حالت تاب و پایه ثابت
 • تشک نرم و قابل شستشو
 • دارای سینی غذا
 • برقی نبودن حالت تاب

 با بزرگتر شدن کودک می توان از این محصول به عنوان صندلی غذا هم استفاده نمود. تکیه گاه قابل تنظیم آن از حالت خواب کامل نوزاد هم پشتبیانی می کند. و ماساژور ویبره دارش با کمک باتری کار می کند.

قیمت و نظر خریداران در دیجی کالا


مشخصات و قیمت 15+ مدل نی نی لای لای و تاب برقی(کلیک کنید)

ادامه مقاله و نکات مهم برای خرید

نکات مهم در خرید بهترین نی نی لای لای

مدل های متنوعی نینی لای لای در بازار یافت می شود و کار همه آن ها آرام کردن کودک شما برای زمانی است که کمی استراحت نیاز دارید. به غیر از کارکرد اصلی بعضی مدل ها امکانات بیشتری را در اختیار شما می گذارند.

بهتر است قبل از اینکه معیارهایی مثل زیبایی، میزان جایی که اشغال می شود و نظر دیگر اعضای خانواده، این موارد را در انتخاب خود به خاطر بسپارید:

1) ایمنی

وسیله ای که انتخاب می کنید باید حتما کمربند 3-نقطه ای یا 5-نقطه ای داشته باشد تا نوزاد را در جای خود محکم نگه دارد. عملکرد این کمربند همانند تاب های کودک که بچه های بزرگتر از آن استفاده می کنند، اهمیت دارد. بسیار  همچنین باید پایه های آن محکم و پایدار باشد تا کله پا نشود.

اگر از آن برای کودک متولدشده استفاده می کنید باید جای کافی برای تکیه گردن و سر هم در آن تعبیه شده باشد. فراموش نکنید که در هر صورت باید گهواره را روی زمین قرار دهید و نباید به سطوحی مثل کابینت یا پله اطمینان کرد.

2) قابلیت تنظیم و داشتن شیب

نی نی لای لای ها معمولا 2 یا 3 حالت مختلف خوابیده و قابل تنظیم دارند. نوزادان کوچکتر بیشتر تمایل دارند از حالت خوابیده آن استفاده کنند و با بزرگتر شدن می خواهند ایستاده تر روی آن قرار بگیرند.

معیارهای خرید نی نی لای لای - قابلیت تنظیم و داشتن شیب

این انعطاف پذیری در تنظیم مخصوصا زمانی که فرزند شما از مشکلاتی مانند رفلاکس رنج می برد بیشتر به کار شما می آید.

3) محدودیت وزنی

قبل از اینکه تاب یا گهواره برقی بخرید، میزان بازه مجاز برای وزن کودکی که در آن قرار می دهید را در نظر بگیرید.

متخصصان توصیه می کنند اگر کودک شما خودش می تواند به حالت صاف بنشیند استفاده از نی نی لای لای را متوقف کنید.این اتفاق معمولا با رسیدن به وزن حدود 9 کیلوگرم یا وزن درج شده روی وسیله به وقوع می پیوندد.

4) راحتی

اگر کودک شما جایی که روی آن می نشیند را دوست نداشته باشد، باید خیلی زود نی نی لای لای را کنار بگذارید. برای همین باید حواستان باشد که روکش آن به اندازه کافی نرم و قابل تنفس برای عبور جریان هوا باشد.

کمربند در عین ایمنی نباید باعث احساس خفگی در نوزاد شود. همچنین نباید تاب خوردگی و پیچش داشته باشد و باید صاف روی بدن کودک بسته شود.

5) قابلیت حمل

 بهتر است مدلی را انتخاب کنید که وزن کمی دارد و راحت می توان آن را جابجا کرد. حتی مدلهای تاشو زمانی که نمیخواهید از آن استفاده کنید بیشتر به کار شما می آید. و به راحتی می توانید آن را در کمد یا زیر تخت جای دهید.

6) صدا و حرکت

موزیکال بودن تاب برقی و تکان دادن خودکار به سرگرمی بیشتر کودک و حتی به خواب رفتن او کمک می کند.

7) راحتی شستشو

اگر روکش علاوه بر جنس مناسب، قابلیت شسته شدن در ماشین لباسشویی یا مینی واش را هم داشته باشد زحمت شما در تمیز کردن کمتر می شود.

8) وسایل اسباب بازی

این وسایل برای جلب توجه کودک روی نی نی لای لای بسیار به شما کمک می کند. در شرایطی که بچه سرگرم بازی با جغجغه یا عروسک می شود شما با خیال راحت تر به انجام کارهای خود می پردازید.

معمولا اسباب بازی های روی گهواره و نی نی لای لای، مشابه با تشک بازی کودک روی یک حلقه به صورت آویز بالای سر بچه قرار می گیرد.

پرسشهای متداول راجع به نی نی لای لای

نی نی لای لای بخریم یا نه؟

نی نی لای لای و تاب نوزاد از جمله وسایل ضروری کودک نیستند. این وسیله زمانی کاربرد پیدا می کند که پدر و نیاز به کمی استراحت داشته باشند و بخواهند به کارهای دیگر خود مثل آشپزی یا کارهای خانه رسیدگی کنند.

همچنین خاصیت تکان دادن و قابلیت هایی مانند پخش موزیک یا عروسک های آویز آن می تواند باعث آرام کردن کودک موقع کج خلقی اش شود.

آیا گهواره برقی برای نوزاد ضرر دارد؟

برای اینکه سلامتی فرزند خود را به خطر نیاندازید بهتر است هنگام استفاده از نی نی لای لای چند نکته مهم را به خاطر بسپارید.

اول اینکه نباید کودک را درون آن بدون نظارت و به اختیار خود رها کرد. زیرا خطر گیر کردن در کمربند و خفه شدن یا چپه شدن در صورت تحرک زیاد وجود دارد.

دوم اینکه نباید زمان طولانی پشت سرهم نوزاد را درون آن قرار داد. هم چنین به محض اینکه به خواب رفت او را از روی نی نی لای لای یا تاب برقی به محل امن و راحت مانند تخت یا تشک منتقل کرد.

سفت کردن بیش از حد کمربند یا گذاشتن دستگاه روی سطوح نرم و غیر صاف یا بالاتر از زمین مانند لبه اوپن یا روی کاناپه، می تواند بسیار خطرناک باشد.

نی نی لای لای تا چه سنی برای نوزاد قابل استفاده است؟

به طور کلی این وسیله برای بدو تولد تا 6 ماهگی طراحی شده است. از آنجایی که رابطه سن و وزن همه بچه ها مثل هم نیست، بهتر است تا محدودیت وزنی را در اولویت قرار دهید.

بسته به مدلی که انتخاب می کنید کودک می تواند حداکثر تا وزن 8 تا 13 کیلوگرم از آن استفاده کند. با سنگین تر شدن کودک، احتمال واژگونی بالا می رود.

نی نی لای لای بخریم یا گهواره ؟

هر دو این وسیله ها برای آرام کردن کودک و حتی آماده کردن او برای به خواب رفتن استفاده می شود. اما مزیت گهواره و تاب برقی (یا انواع دستی و برقی نی نی لای لای) نسبت به گهواره های معمولی در محکم تر بودن جای نوزاد و جلوگیری از غلت خوردن به هنگام بازیگوشی است.

همچنین نوع اول سبک تر است و راحت تر می توان آن را جابجا کرد. تکان دادن به کمک نیروی الکتریسیته و قابلیت هایی مانند پخش موزیک نیز در مدل های قدیمی گهواره به چشم نمی خورد. البته برای استفاده از این قابلیت اغلب نیاز به پریز برق برای شارژ باتری ها خواهید داشت.

قیمت گهواره و تاب برقی چقدر است؟

انواع نینی لای لای، گهواره و تاب نوزاد در مدل های دستی بسته به امکانات قیمتی بین 600 هزار تا یک و نیم میلیون تومان دارند.

با اضافه شدن امکاناتی مانند تاب برقی، ویبره و موزیکال شدن باید بین یک و نیم تا 4 میلیون تومان برای این وسیله هزینه کنید. همچنین محصولات با طراحی خاص و برند عموما بیشتر از 5 میلیون تومان قمت دارند.

سایر تاب ها و گهواره های برقی پرفروش در بازار

در ابتدای مقاله لیست بهترین نی نی لای لای ها را به انتخاب سردبیر به شما معرفی کردیم. در این بخش ما سایر مدلهای پرفروش را با طرح های زیبا و جذاب و متنوع برای شما لیست کرده ایم.

در توضیح هر محصول باکس های خاکستری رنگ، نظرات خریداران آن محصول است که برای کمک به انتخاب شما نقل قول کرده ایم.

نی نی لای لای ولگرو

نی نی لای لای ولگرو

مشخصات مهم:

 • پارچه 100% پنبه گاباردین با بافت نرم
 • جنس پایه از چوب راش و جنس فریم آهن
 •  از بدو تولد تا وزن 9 کیلوگرم
 • طراحی ارگونومیک محل نشستن، استراحت و دراز کشیدن

تاب برقی جیکل

تاب برقی جیکل

مشخصات مهم:

 •  موزیکال
 • دارای عروسک گردان
 • سه سرعت حرکت تاب
 •  دارای تایمر
 •  دارای محافظ سر نوزاد

نسبت به قینتش و در حدو اندازه های نمونه های خودش خیلی بالاتره..وتشکشم عالی بود


گهواره برقی فورمامز مدل مامارو

گهواره برقی فورمامز مدل مامارو

مشخصات مهم:

این وسیله که گران قیمت ترین نمونه در بین محصولات مشابه است به کمک سنسورها و برنامه بسیار پیشرفته خود، پس از محاسبه نحوه نشستن کودک طوری او را تکان می دهد که به حالت نیمه خواب آلود برسد.

 • قابلیت اتصال به اسمارت فونها از طریق بلوتوث
 • شبیه سازی همانند حرکت بغل والدین
 • تشک قابل شستشو

گهواره نوزاد ولگرو مدل fidbo

گهواره نوزاد ولگرو مدل fidbo

مشخصات مهم:

صندلی پهن و روکش دار

میله اسباب بازی قابل جابجایی

قابلیت تنظیم پشتی در 5 حالت مختلف

پارچه قابل شستشو

 


گهواره برقی نوزاد ویبره دار

گهواره برقی نوزاد ویبره دار

مشخصات مهم:

 •  قابلیت اتصال به بلوتوث
 • دارای تنظیم زاویه پنج حالته
 •  کمربند ایمنی ۵ نقطه‌ای
 • موتور قوی

گهواره برقی نوزاد کیکابو

گهواره برقی نوزاد کیکابو

مشخصات مهم:

دارای تکنولوژی اکشن دتکتور

حرکت از نوع چپ و راست ( عرضی )

قابل استفاده همزمان از برق و باطری

حالت نشستن و خوابیده

دارای تشک نرم و راحت

قابلیت چرخش 360 درجه


صندلی گهواره ای کودک چوبی

صندلی گهواره ای کودک چوبی

مشخصات مهم:

 • ابعاد
  ۴۵x۱۵x۷۵ سانتی‌متر
 • وزن
  ۶ کیلوگرم
 • رده سنی
  تا ۱۲ ماه
 • ظرفیت وزنی
  ۱۰ کیلوگرم

گهواره برقی نوزاد مدل cradle chair

گهواره برقی نوزاد مدل cradle chair

مشخصات مهم:

 • حالت ارتعاش
 • تحمل بار: ۱۸ کیلوگرم
 • حالت بالا و پایین رفتن و حالت چرخش چپ و راست
 • طراحی ارگونومیک
 • ثابت و ضد لغزش

نی نی لای لای دستی دلیجان با روکش قابل شستشو

نی نی لای لای دستی دلیجان با روکش قابل شستشو

مشخصات مهم:

این نی نی لای لای که در رنگ های متفاوت عرضه شده، یک روکش پلی استری قابل شستشو دارد و روی فریم فلزی سوار شده.

می توان حالت خواب نوزاد را در سه حالت تنظیم نمود. کمربند پنج نقطه ای باعث می شود تا از محکم بودن جای نوزاد خیالتان راحت شود.

در کل بد نبود ولی نیاز به تشکچه کوچک برای داخلش هست


گهواره و نی نی لای لای چوبی پشه بند دار با پایه چوبی هلالی

گهواره و نی نی لای لای چوبی پشه بند دار با پایه چوبی هلالی

مشخصات مهم:

این محصول دو منظوره هم گهواره و هم نی نی لای لای است. تا 15 کیلوگرم وزن رو به راحتی میتونه تحمل کنه.

پایه هلالی شکلش به شما کمک میکنه تا با وارد کردن نیروی کم بچه رو به خواب ببرید. پشه بند هم روش نصب میشه تا حشرات سمت فرزندتون نیاد.

خیلی قشنگه از نظر ما . سبک و سهولت در استفاده. البته ظاهرا فقط تا شش هفت ماهگی قابلیت استفاده داره که البته ما هم واسه همین مدت میخوایم. بعدش میزاریمش در تخت اصلی خودش بخوابه


نی نی لای لای برقی کیکابو با پایه های ضد لغزش

نی نی لای لای برقی کیکابو با پایه های ضد لغزش

مشخصات مهم:

این محصول لرزش آرام رو همراه با پخش موسیقی داره و پایه های اون کاملا فیکس میشن و ضد لرزش هستند.

صندلی این نی نی لای لای قابلیت چرخش به پشت در دو حالت رو داره.

بالشتک هاش رو میتونید جدا کنید و کمربند 5 نقطه ایش ایمنی نوزاد رو تامین میکنه.


نی نی لای لای کوشا حالت تاب با نصب آسان

نی نی لای لای کوشا حالت تاب با نصب آسان

مشخصات مهم:

تفاوت قابل توجه در مورد این نی نی لای لای با دیگر محصولات مشابه، ثابت بودن پایه هاشه.

صندلیش درست مثل تاب تکون می خوره تا نوزاد به خواب بره. البته برای نوزادان بیشتر از 6 ماه مناسبه.

یه قسمتی هم برای قرار دادن شیشه شیر بچه توش تعبیه شده


نی نی لای لای چوبی همراه با کمربند

نی نی لای لای چوبی همراه با کمربند

مشخصات مهم:

این محصول سبک با ابعاد کم و چوب با کیفیت روسی به کار رفته در آن بسیار شیک و مدرن طراحی شده است.

برای تهیه تشک پارچه ای و کمربند روی آن از پنبه با کیفیت استفاده شده است. ضربه گیرهای داخل بسته بندی خیالتان را از بابت محافظت محصول راحت می کند.


نی نی لای لای جیکل با قابلیت چرخش 360 درجه

نی نی لای لای جیکل با قابلیت چرخش 360 درجه

مشخصات مهم:

این نی نی لای لای رو میتونید تو دو حالت کاملا خوابیده و خمیده استفاده کنید.

لبه های بلند اون امنیت نوزاد رو تامین میکنه. پایه را میشه در سه وضعیت تنظیم کرد.

عروسک هایی که برای سرگرم شدن نوزاد رو دسته محصول نصب میشه، قابل تعویض و جایگزینی هستند.


نی نی لای لای ماستلا با قابلیت ویبره و موزیکال همزمان

نی نی لای لای ماستلا با قابلیت ویبره و موزیکال همزمان

مشخصات مهم:

این محصول با توجه به اینکه ویبره و موزیکال رو با هم داره نسبت به محصولات همرده قیمتش مناسب تره.

هر چند شاید دوامش به خوبی اون ها نباشه. سه تا عروسک که نزدیک دست کودک آویزون میشه تا حدودی میتونه سرگرمش کنه. تا 11 کیلوگرم هم میتونه وزن تحمل کنه


نی نی لای لای اینجنیوتی با پایه چرخ دار

نی نی لای لای اینجنیوتی با پایه چرخ دار

مشخصات مهم:

این نی نی لای لای خارجی فریم فلزی داره که با قطعات پلاستیکی با کیفیت سوار میشه.

اگر آهنگ مخصوص برای به خواب بردن فرزندتون دارید، میتونید گوشی رو با کابل AUX به این محصول وصل کنید.

اگر هم جابجاییش تو خونه واستون سخته کافیه که ترمز چرخ هاش رو آزاد کنید و حرکتش بدید.

این محصول دارای ویبره میباشد اما قابلیت تکان خوردن ندارد


نی نی لای لای با پشتی قابل تنظیم

نی نی لای لای با پشتی قابل تنظیم

مشخصات مهم:

این محصول به خاطر فریم فلزی و کمربند ایمنی بالایی داره. پشتی رو می تونید تو دو زاویه مختلف تنظیم کنید.

موقعی که میخواید بچه رو سرگرم کنید علاوه بر موزیک، میشه دسته ای که آویز عروسک داره رو بهش وصل کرد. تشکش هم برای شستشو به راحتی جدا میشه


نی نی لای لای برقی موزیکال فانتزی

نی نی لای لای برقی موزیکال فانتزی

مشخصات مهم:

این محصول با طراحی فانتزیش برای نوزادان تا چهار کیلوگرم مناسبه.

نشیمنگاه اون کوچیک به نظر میاد اما با یه کمربند ایمنی بچه رو تنظیم می کنه.

بعد از روشن شدن، با تکون دادن فرزندتون در جهت های مختلف همراه با پخش شش ملودی مختلف اون رو به خواب میبره.


نی نی لای لای عروسکی موزیکال

نی نی لای لای عروسکی موزیکال

مشخصات مهم:

رنگ بندی متنوع و طرح هایی که توی این محصول به کار رفته به تنهایی واسه سرگرم کردن بچه قبل از خواب کفایت می کنه.

سایزش جوریه که برای نوزاد تا شش ماه مناسبه. موزیکال، ویبره و دسته هم داره که میتونید عروسک های سبک رو جلوی چشم بچه ازش آویزون کنید.


نی نی لای لای چوبی همراه با پشه بند

نی نی لای لای چوبی همراه با پشه بند

مشخصات مهم:

وجود پشه بند در این نی نی لای لای به شما کمک می کند تا کودک خود را از گزند حشرات در فصول گرم سال دور نگه دارید.

جدا از چوب با کیفیتی که در این محصول به کار رفته، تشک آن هم پنبه ای، با دوام و قابل شستشو است.

در کل با این قیمت خرید به صرفه ایه


نی نی لای لای کیکابو با قابلیت پخش موسیقی

نی نی لای لای کیکابو با قابلیت پخش موسیقی

مشخصات مهم:

این نی نی لای لای دوازده ملودی متفاوت رو میتونه برای کمک به خواب رفتن نوزاد براتون پخش کنه.

آویز عروسکی بالای اون به نحوی طراحی شده تا موقعی که بچه رو داخلش میذارین، سرگرمش کنه.

ابعاد و وزن کم این محصول باعث میشه تا جابجاییش خیلی براتون سخت نباشه.


به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا